Danışman Nedir ve Kimdir ?
Written by Ahmet Çetinkaya on May 30th 2020
Danışman; herhangi bir konu üzerinde bilgisine ve tecrübesine başvurulan kişi demektir. Antik çağdan beri insanlar danışmanlık hizmetine başvurmuştur. O zamanki danışmanlar yani filozoflar; insanlara hayata dair tavsiyeler verip yol göstererek danışmanlık misyonlarını yerine getirmişlerdir. Toplum da danışmanlık ücreti adı altında filozofların haklarını ödeyerek, onların bu işi sürekli olarak yapmalarına imkân vermiştir.
Günümüzde ise danışmanlık mesleği her geçen gün önemi daha da artan bir meslektir. Özellikle bilginin çoğalması ve karmaşık hale gelmesi insanları daha da zorlamaya başlamıştır. Çünkü doğru bilgiye ulaşmak inanılmaz derece de zorlaşmıştır. Bu karmaşa içinde; konusunda uzman bilgili bir danışmanın vereceği doğru bilgiler paha biçilemezdir. Büyük farklar yaratabilir.
Danışmanlar; yaptıkları iş itibariyle birçok farklı firmaya girip çıktıklarından ve sürekli değişik organizasyonel yapılar içerisinde çalıştıklarından çok geniş bir vizyona sahiptirler. Tabi iki önemli değere sahip olmaları gerekir. Bunlar; bilgili olma ve güvenilirliktir. Eğer bilgili ve güvenilir bir danışmanınız varsa; alacağınız tüm kararlarda sizi doğru yönlendirerek etkin kararlar almanızı ve verimliliğinizi arttırabilir.


Ahmet Çetinkaya


Sosyal medya reklamlarını kullanarak funnellar kurarak işinizi stratejik bir şekilde yukarıya taşımanız için yardımcı oluyoruz.

Ahmet Çetinkaya
Powered By ClickFunnels.com