Neden Danışmanlık Hizmeti Alınmalı ?
Written by Ahmet Çetinkaya on May 30th 2020
Danışmanlığın özü, bir kişiye ya da bir kuruma doğru karar aldırtacak iyi bir fikir vermektir.
İyi bir danışman, para ve zaman kaybını önleyip şirketin ilerlemesini sağlar. Danışmanın “işletme körlüğü” yoktur ve şirketin içindeki güç savaşlarının bir parçası olmaz. Alanında uzman bir danışman, üst yönetimin konuları daha berrak bir zihinle değerlendirmesini ve doğru kararlar almasını sağlar. Konusunda bilgi ve deneyim sahibi bir danışmanın iyi bir fikiri gerçekten fark yaratır ve paha biçilmezdir.
Bazı danışmanlarla çalışması kolay bazılarıyla zordur, bazıları güler yüzlü bazıları asık suratlıdır, bazıları alçakgönüllü bazıları kibirlidir, bazıları karizmatik bazıları sıradandır ama bunların hepsi ikinci planda gelen özelliklerdir. Bir danışman bütün bunlardan önce bilgili, deneyimli ve güvenilir olmalıdır. Danışmanda bu özelliklerden bir tanesinin bile eksik olması, onunla çalışmamak için yeterli bir nedendir.

Danışmanlar sadece tavsiyede bulunmaz; doğru kararı hayata geçirmek için insanları ve şirketleri ikna etme çabası da gösterirler. Danışmanlar kişilere veya kurumlara göremediklerini gösterir, onların ufkunu açar, akıllarını çoğaltırlar.
Ama bazı patronlar ve bazı yöneticiler en doğruyu kendilerinin bildiğini iddia ederler. Birkaç yıl önce, arada sırada görüştüğüm bir şirket patronu bana, “Temel bey bütün yazılarınızı okuyorum ama hiç birinden etkilenmeden kendi bildiğimi yapıyorum.” demişti. Bu tür insanlar, hiçbir art niyetleri olmadan, doğruyu sadece kendilerinin bildiğine inanırlar; bu nedenle kimsenin aklına güvenmezler. İsteseler bile, bu tutumlarından ötürü danışmanlardan faydalanamazlar. Benim tanıdığım ve zamanında hizmet ettiğim şirketler arasında danışman tutup, onlara hatırı sayılır paralar verip yine de kendi bildiğini yapan birçok patron ve yönetici var. Bu insanlar en çok kendi akıllarını beğenirler. Onlara kimsenin akıl vermesi mümkün değildir.

Ahmet Çetinkaya


Sosyal medya reklamlarını kullanarak funnellar kurarak işinizi stratejik bir şekilde yukarıya taşımanız için yardımcı oluyoruz.


Ahmet Çetinkaya
Powered By ClickFunnels.com